Berlin nie tylko w celach edukacyjnych

Z uwagi na to, że studiuję turystykę i rekreację od czasu do czasu mam organizowane wyjazdy za granicę. Aktywnie działam w kole naukowym, dlatego wykorzystuję takie okazje jak tylko mogę. Wiedziałem więc, że Berlin będzie mieć mi sporo do zaoferowania.

berlin2

W czasie kiedy więc mieliśmy już z grupą zajęciową zadania typowo powiązane z uczelnią z głowy wiedzieliśmy, że to świetny czas, żeby rozwijać swoje umiejętności językowe, najlepiej przez kontakt z innymi studentami, którzy studiowali w Berlinie. W momencie, w którym wybraliśmy się na miasto wiedziałem już, że będzie to trafna decyzja. Szybko dogadaliśmy się z ludźmi i dzięki temu Berlin zapamiętam nie tylko jako to miasto, które ma dużo do zaoferowania pod względem turystycznym i edukacyjnym.

Wiem bowiem, że to miasto, które ma do zaoferowania wiele możliwości. Życie towarzyskie, jakie prowadzi się w Berlinie jest bardzo bogate i niezależnie od tego, na jaką formę rozrywki ktoś się zdecyduje, będzie mieć szansę to poczuć. Wiele mniejszych knajpek i duże kluby świadczą o tym najlepiej. Nie można po prostu zaprzeczyć, że będąc tam pozna się europejskie standardy od podszewki. Ja sam wiem, że nie wykorzystałem nawet połowy tego, co Berlin ma do zaoferowania. Wszystko ze względu na to, że niestety miałem za mało czasu. Jednak jeśli tylko jeszcze kiedyś będę mieć taką okazję to z pewnością wszystko nadgonię tak prędko, jak będzie to możliwe. Wiem, że w inny sposób nie mam szans bardzo dobrze poznać Berlina. A tego bym na pewno żałował.

berlin

Comments are closed.