Melodyczne reklamy słodyczy

Większość znanych nam stacji telewizyjnych opiera się na częstym puszczaniu reklam typu słodycze reklamowe, ponieważ maja z tego duży zysk. Aby przyciągnąć danego widz uwagę wykorzystywane są w nim sceny z zabawnym humorem oraz chwytami typu znanej osoby występującej w reklamie czy melodii, która nucimy na co dzień.

Melodia jest ważną częścią każdej reklamy. Znane wszystkim czekoladki reklamowe pod francuską nazwą odniosły wielki sukces. Już patrząc się na nie w sklepie po głowie chodzi nam jej melodia oraz tekst w niej wykorzystany. Ta piosenka jest wykonywana przez znaną nam osobę pana T. Żółtko. Jego głos zapamiętało wielu polaków. Zaś cukierki reklamowe Nim 2 może nie maja chwytliwej melodii ale za to wszystko odwzajemniają nam swoim niezapominanym smakiem.

Każda melodia w reklamach ma dany cel – przyciągnąć uwagę widza oraz zapamiętanie jej przez niego. Skierowane często są one do dzieci. W przedszkolach dzieci nawet zaczynają się bawić w rozpoznawanie reklam po zaśpiewaniu danego jej fragmentu. Sami więc widzimy jaki wpływ ma melodia z reklamy na nasze dzieci.

Dodaj komentarz